do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
12/XI
kategoria:
Aktywne Zbrosławice

Dreszcze – to chyba najczęściej pojawiające się słowo w reakcjach na koncert Jarosława Chojnackiego. Obdarzony znakomitym głosem laureat wielu ogólnopolskich konkursów bardzo często podkreśla, że to koncertowanie jest kwintesencja jego pracy artystycznej. Prezentowane na żywo aranżacje klasycznych wierszów Adama Asnyka, Krzysztofa Cezarego Buszmana czy Stanisława Grochowiaka w interpretacjach Jarosława Chojnackiego otrzymują wielką siłę czerpaną ze wspaniałego głosu i dramatycznego zacięcia. Kolejne utwory porywały i wzruszały, nigdy nie pozostawiając obojętnym. Pochłonięty totalnie emocjami artysta był jednak w stanie w przerwach pomiędzy kolejnymi pieśniami, „wyjść” z na chwilę z klimatu, po to by opowiedzieć zabawne anegdoty z przeszłości i nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością. Publicznością, która jego występ podsumowała owacją na stojąco.

Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkał się także występ Małej Akademii Muzyki Michała Malickiego. Młodzi artyści zaprezentowali specjalnie przygotowany na ten dzień repertuar, który bezpośrednio lub pośrednio nawiązywał do celebrowanej daty. Sam założyciel akademii wprowadzał do utworów, wyjaśniając przyczyny i tło poszczególnych wyborów. Pierwszoplanowa rola należała jednak do obdarzonej pięknym głosem i utalentowanej wokalistki Patrycji Jachowicz.

Koncerty poprzedził natomiast wernisaż wystawy pn. „Nadzieja – przez spojrzenie w siebie” Jerzego Woźniaka. Tematem prac artysty zamieszkałego w Ptakowicach jest głównie pejzaż i realistyczne malarstwo krajobrazowe, które tworzy w klasycznej technice malarstwa olejnego na płótnie. Dodatkowo posługuje się także farbami akrylowymi i pastelami. Wystawa podziwiać można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H