do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
13/IX
kategoria:
Aktualności

Za nami dwie kolejne konkurencje Wieloboju Sołectw 2016. Dwie zgoła różne, bo po tradycyjnym i popularnym wędkarstwie rozegrano turniej w debiutujące w gminnych rozgrywkach boule.

Wędkarstwo przyciągnęło nad kamieniecki staw reprezentantów aż 15 sołectw, w tym po raz pierwszy w tym roku zawodników z Boniowic i Łubek (stanowili połączoną drużynę). W najlepszej formie na zawodach pojawili się wędkarze z Wieszowy, Andrzej Pander i Ryszard Snurawa, którzy tym samym obronili wywalczony przez siebie tytuł z ubiegłego roku. Niemałym zaskoczeniem był skład pozostałych stopni podium - na drugim miejscu stanęli reprezentanci Ptakowic (Roman Bakalarski i Daniel Kupidura), a na trzecim wędkarze z Karchowic (Kamil i Piotr Kozaczkiewiczowie). Dla obu sołectw były to pierwsze "medale" w tegorocznej rywalizacji.

Turniej w boule rozegrano z kolei w Zbrosławicach. Dla wielu mieszkańców turniej ten jest nowością i niejako niewiadomą, co było przyczyną niskiej frekwencji. W szranki stanęło siedem sołectw: Miedary, Czekanów, Laryszów, Ziemięcice, Zbrosławice, Wieszowa i Przezchlebie. Warto dodać, że sołectwa te wzięły udział we wszystkich ośmiu dotychczas rozegranych konkurencjach.
Na zbrosławickim bulodromie prym wiedli gospodarze. Krzysztof Sosada oraz Krzysztof i Arkadiusz Respondkowie wygrali swoją grupę, w półfinale okazali się minimalnie lepsi od Henryka, Kerstin i Denisa Czmoków z Czekanowa (11:10), a w finale pokonali Władysława, Leszka i Ewelinę Gulików z Laryszowa. W meczu o trzecie miejsce Czekanów spisał się lepiej od Wieszowy (Ireneusz Robakowski, Paweł Franecki i Patryk Malyska) i uzupełnił stawkę na podium.

Boule

3 października 2016


W klasyfikacji generalnej stabilizuje się sytuacja czołowej trójki. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, o końcowy triumf walczyć będą Laryszów, Zbrosławice i Wieszowa, która odrobiła nieco strat do liderującej dwójki. Na podium raczej nie ma już co liczyć, po słabszych ostatnich występach, sołectwo Miedary, ale przecież "dopóki piłka w grze"...

Przed nami ostatnie trzy konkurencje: bowling, tenis stołowy i siatkówka mężczyzn. Zawody pierwszej z wymienionych odbędą się 22 października w Ocean Club w Tarnowskich Górach (ul. Skośna 15).

klasyfikacja generalna po 8 smallklasyfikacja medalowa kpo 8 smallWYNIKI boule smallWYNIKI wędkarstwo kopia small

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H