do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
08/VII
kategoria:
Aktualności

18 czerwca na kortach tenisowego klubu w Laryszowie odbył się kolejny etap naszego gminnego Wieloboju Sołectw.
Tenis ziemny jest nową konkurencją tegorocznych zmagań sołeckich. Do turnieju zgłosiło się dziesięć reprezentacji, których zawodnicy początkowo rywalizowali w czterech grupach męskich i dwóch żeńskich. Następnie zwycięzcy grup walczyli w meczach półfinałowych i finałowych tworząc klasyfikacje indywidualną. Każdy reprezentant sołectwa zdobywał punkty, które po zsumowanie z punktami współpartnerów wyznaczały sołectwu miejsce w klasyfikacji ostatecznej.
Wśród faworytów wymieniano zespoły z Laryszowa, Szałszy, Zbrosławic i Czekanowa. Mocni zawodnicy stoczyli miedzy sobą emocjonujące mecze i szybko okazało się, że w tenisie liczy się przede wszystkim technika, szybkość i kondycja. Najmłodsi zawodnicy turnieju: ośmioletnia Maja i jej o cztery lata starszy brat w niczym nie ustępowali doświadczonym graczom. Niezwykle ambitna dziewczynka nie mogła ukryć łez gniewu po przegranym finałowym meczu z trenerką tenisa reprezentującą Laryszów – Martą Wawrzkiewicz. Natomiast niewiele starszy Martyn pokonał w meczu finałowym Krystiana Kupkę – właściciela obiektu, trenera tenisa i jednocześnie ojca zwyciężczyni rywalizacji kobiecej.klasyfikacja generalna po 6 small
Zacięty bój pomiędzy mieszkańcami Laryszowa i Szałszy nie przyniósł rozstrzygnięcia, na skutek czego na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci obu sołectw. Trzecią lokatę wywalczyły Zbrosławice, a tuż za nimi - z taką sama ilością punktów - Czekanów i Wieszowa.

W klasyfikacji generalnej na czołowych dwóch miejscach status quo - prowadzi Laryszów, który dzięki tenisowemu zwycięstwu umocnił się na fotelu lidera, a na drugiej pozycji plasuje się sołectwo Zbrosławice. Na trzecią lokatę - kosztem Miedar - wskoczyli zawodnicy z Wieszowy, którzy bronią ubiegłorocznego tytułu.

Kolejną dyscypliną będzie wędkarstwo - zapraszamy do udziału w konkurencji, która odbędzie się 27 sierpnia w Kamieńcu.

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H