do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/main/aktualnosci/Propozycja-z-Karchowic-przyjeta-do-glosowania/idn:2250
Drukuj grafikę : tak / nie

Aktualności

02/X
kategoria:
Aktualności

Wśród 9 projektów przyjętych do głosowania w ramach budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego znajduje się również propozycja z Gminy Zbrosławice.

„Powierzchniowe utrwalenie nawierzchni odcinka drogi powiatowej 3223S”, widniejąca pod nr 5 to projekt złożony przez Jana Felsa. Zakłada wykonanie odcinka drogi o długości 912 metrów pomiędzy Karchowicami i Przezchlebiem (obecnie utwardzona częściowo kamieniem). Wnioskowana kwota wynosi 220 0000 zł.

Celem projektu jest poprawa komunikacji mieszkańców Gminy Zbrosławice (Zawady, Karchowic, Przezchlebia i Ziemięcic), szczególnie dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły w Przezchlebiu. Posłuży również przemieszczającym się do autostrady A1 oraz dowożącym dzieci do Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Ziemięcicach.

Głosowanie nad przyjętymi propozycjami rozpocznie się 5 października o godz. 12:00 i potrwa do 19 października do godz. 12:00.

W ubiegłym roku, dzięki mobilizacji mieszkańców naszej gminy, w głosowaniu zwyciężyła propozycja remontu chodników w Zbrosławicach.

Więcej informacji na stronie www.budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl

Redagował: Piotr Jędrzejczyk