do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
18/IV
kategoria:
Aktualności
 

10 kwietnia w Niedzielę Palmową do ogrodu parafialnego oraz na ścieżki miedarskie wróciło Misterium. To już 12 raz pani Joanna Sleziak wprowadza mieszkańców Miedar, ale i licznych gości w nastrój Świąt Wielkanocnych. Tym razem przedstawienie było stworzone w konwencji samej drogi krzyżowej, stąd też tytuł Misterium – „Droga zbawienia”.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 19.00 w ogrodzie parafii Miedary, by następnie ulicą Wolności, zatrzymując się na kolejnych stacjach drogi krzyżowej, dotrzeć na plac kościelny, gdzie „dokonało się”.

W tym roku Misterium miało charakter międzynarodowy i nawiązało również do aktualnych bolączek, gdyż matkę Jezusa zagrała dziewczyna z Ukrainy – Dasza, obecnie mieszkanka Laryszowa, towarzyszyło jej również dwóch kolegów. Wśród aktorów można było dostrzec pracowników gminy Zbrosławice, z wójtem na czele, grającym Piłata, uczniów SP Miedary, członków zespołu Miedarzanie, księży, mieszkańców i gości. Autorem scenariusza z głębokimi, refleksyjnymi przemyśleniami był Bogusław Mansfeld, zaś nad stroną merytoryczną czuwała pani Katarzyna Rode, a o piękną scenografię zadbała p. Klaudia Grudzińska. Niewątpliwie w odpowiedni nastrój pomogła wprowadzić  wyjątkowa muzyka w wykonaniu chóru Allegro.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H