do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
26/II
kategoria:
Aktualności
 

Wyjątkowo miła informacja ze środowej sesji Rady Gminy Zbrosławice. Honorowy tytuł Ambasadora Zbrosławic przyznany został wspaniałej Joannie Sleziak!

Joanna Sleziak zawodowo związana jest ze Szkołą Podstawową w Miedarach, w której od wielu lat uczy przedmiotów humanistycznych. Pasjonatka kultury śląskiej, jej języka, tradycji i obrzędów, odkrywa, przypomina i propaguje wszystko, co związane z szeroko rozumianą śląskością.

Jako współzałożycielka Zespołu Pieśni i Tańca "Miedarzanie" od 25 lat dba o odpowiedni poziom artystyczny zespołu, który stał się wizytówką całej gminy. Pod jej przewodnictwem „Miedarzanie” angażują się w działalność społeczną, charytatywną, artystyczną oraz promocyjną Gminy Zbrosławice. Wspólnie z zespołem niejednokrotnie gościła w gminach partnerskich we Francji, Włoszech, Niemczech i na Węgrzech oraz brała udział w regionalnych festiwalach i przeglądach.

Na długiej liście artystycznych osiągnięć Joanny Sleziak są również coroczne miedarskie jasełka oraz Misteria Męki Pańskiej.

Joanna Sleziak, otrzymując tytuł Ambasadora Zbrosławic dołącza do Rolfa Kiesera (wieloletni burmistrz Brackenheim) oraz Marka Minkusa, którzy uhonorowani zostali w roku ubiegłym.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H