do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Aktualności
24/VIII
kategoria:
Aktualności
 

 

W weekend 5-6 września warto będzie odwiedzić Zbrosławice. Mimo, iż ograniczone przez epidemię, obchody dramataliowe oferują wiele ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Program wydarzeń na głównej scenie, choć niewątpliwie skromniejszy od zeszłorocznego, z pewnością nie zawiedzie.

W sobotę rozpocznie propozycja dla dzieci – Teatr Kultureska zaprezentuje sztukę „Bajeczna Fiesta”. Następnie na scenie pojawi się Naira Ayvazyan. Po oficjalnym otwarciu i rozdaniu nagród sportowych przed publicznością zaprezentuje się pyskowicki zespół White Deer.

W niedzielę scena główna ożyje już o 16:00 koncertem Małej Akademii Michała Malickiego. Zaraz po niej motywy znane i lubiane zinterpretuje znakomita Orkiestra KWK Sośnica. Typowo śląski program Joanny Bartel to gwarancja dobrej zabawy. Niedzielne wydarzenia na scenie głównej zakończy koncert klasyki rocka w wykonaniu Miva Cover Band.

Równie dużo w tym roku dziać się będzie poza sceną. Przede wszystkim w trakcie Dramataliów nudzić się nie będą dzieci. Ponieważ scena stanie na parkingu przed urzędem, na łące za powstanie strefa dla najmłodszych, a na niej „Festiwal Dmuchańców”. Teren będzie udostępniony w sobotę i niedzielę od 16:00 do 22:00.

Gra terenowa – śladami skarbów Gminy to kolejna propozycja dla najmłodszych. Podobnie, jak w trakcie gry majowej, zadaniem uczestników będzie odwiedzenie i zrobienie sobie zdjęcia na tle wyznaczonych, ciekawych miejsc. Później już tylko należy się stawić ze swoją galerią po odbiór gwarantowanych upominków.

Zdecydowanie warto będzie również odwiedzić Centrum Usług Publicznych, w którym sołectwa wystawią tradycyjne korony żniwne. Wystawa zaprasza w godz. 17:00 – 21:00.

Nie zabraknie również bogatej oferty dla fanów sportu i rekreacji. W sobotę o puchar wójta zagrają sympatycy squasha (Shausha Club w Szałszy, godz. 10:00) i tenisa ziemnego (korty w Laryszowie, godz. 10:00), a w niedzielę - bouli (boulodrom w Zbrosławicach, godz. 14:00). Natomiast w niedzielne przedpołudnie na trasę ruszy „Dramataliowy, Rodzinny Przejazd Rowerowy”.

Ze względów na panującą sytuację piknik dramataliowy odbywać się będzie przy zachowaniu wszelkich wytycznych, mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa. Teren podzielony zostanie na specjalne strefy, stoliki dezynfekowane, a liczba sanitariatów zostanie zwiększona.
Podjęte zostaną również inne działania, mające zwiększyć bezpieczeństwo uczestników imprezy. Piknik Integracyjny „Dramatalia” organizowany jest w ramach projektu „Aktywne Zbrosławice”.

Festiwal sąsiedzki „Dramatalia” to część projektu „Aktywne Zbrosławice”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

 

 

Redagował: Piotr Jędrzejczyk

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H