do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
04/VII
kategoria:
Inne

Tak po prostu, spotkali się i postanowili zrobić coś dla wszystkich, bezinteresownie.  Wymyślili sztukę od początku do końca - scenariusz, role, przerywniki muzyczne - jednym słowem – świetny pomysł! „Buty nie do pary” – to właśnie ich dzieło. Przedstawiam Państwu wspaniałą grupę młodzieży:

 • Julia Barszcz
 • Nicola Glagla
 • Adam Kosytorz
 • Karolina Lewandowska
 • Weronika Macioszek
 • Wiktoria Michalczok
 • Weronika Pluta
 • Adam Stryjakiewicz
 • Kasia Stryjakiewicz
 • Iwona Stryjakiewicz
 • Marek Wolny
 • Artur Zawadzki

Określam ich mianem Pierwsza Grupa Nieformalna, myślę, że wymyślą dla siebie nazwę, póki co zamieszczamy fotogalerię ze spektaklu „Buty nie do pary” oraz dwie recenzje. Zachęcam wszystkich chętnych do tworzenia tego typu grup i działania na rzecz rozwoju naszych miejscowości.

Katarzyna Sosada

Zapraszamy na stronę Niespasowanych

{gallery}grupynieformalne/1{/gallery}


RECENZJA 1

Tegoroczny dzień ojca był wyjątkowy. Bo oto 23-go czerwca 2011 roku po procesji Bożego Ciała mieszkańcy wielu miejscowości mieli okazję zawitać do byłej zbrosławickiej sali gminnej na wyjątkowy spektakl artystyczny, przygotowany przez ambitną młodzież. Przy pomocy P. Katarzyny Sosady, P. Klaudiusza Aplika oraz księdza Romualda Kokoszki udało się zorganizować niezapomniane widowisko artystyczne, co z pewnością potwierdziła reakcja publiczności.

Cały pomysł ma początki kilka lat temu, ale ożywiony został dopiero przed kilkoma miesiącami. To właśnie wtedy zaczęły się próby, modyfikacje scenariusza, szukanie kreacji, wymyślanie charakteryzacji. Był pot i (prawie) łzy, no i, oczywiście, obgryzanie paznokci: „A co, jeśli przyjdzie mało ludzi?", „A jak nie będą się śmiać, albo się pomylę?" Jak się okazało – bezpodstawnie.

To niezwykle satysfakcjonujące, kiedy ludzie wstają z krzeseł i biją brawa na stojąco. Jedno jest pewne – wysiłek i trud wielu ludzi okazał się być opłacalny. Publiczność opuściła salę zadowolona i z apetytem na rozwój lokalnej kultury. Czy chcecie więcej? Chcecie!?

Z misją uśmiechu i pewnym morałem wyruszyli (alfabetycznie):

Julia Barszcz, Nicola Glagla, Adam Kosytorz, Karolina Lewandowska, Weronika Macioszek,

Wiktoria Michalczok, Weronika Pluta, Adam, Kasia i Iwona Stryjakiewicz, Marek Wolny oraz Artur Zawadzki.

Koniec i bomba, a kto nie był... ten trąba!

Artur Zawadzki

RECENZJA 2

„Wesoło i z morałem – nie do pary?"

Przyjemna pogoda, laurka z okazji Dnia Ojca, uroczysta msza z procesją – czy to jakaś lista życzeń? Nie, to przepis na prawie idealny rodzinny czwartek. Prawie, bo brakuje jeszcze czegoś, co uświetniło familijne popołudnie. Mam na myśli przedstawienie pod tytułem:„Buty nie do pary", które mogliśmy oglądać w gminnej świetlicy w Zbrosławicach.

Historia na pozór każdemu dobrze znana. On – wrażliwy romantyk, absolwent uczelni, człowiek, który zachwyca się światem i ona – kobieta prosta, odporna na cały ten podniosły styl, która nie traci czasu na „fandzolenie". Niemal identycznie jak w „Weselu" Wyspiańskiego. Zdawać by się mogło, mieszanka wybuchowa, jednak mistrzowskie dialogi, ujmująca gra aktorów oraz przyjemne dla ucha aranżacje muzyczne pozwoliły widzom spojrzeć na to z innej strony.

Przedstawienie to, utrzymane w śląskim charakterze, było „wesołe i z morałem" zgodnie z intencją twórców. Ponadto, średnia wieku aktorów była tak samo zróżnicowania jak średnia wieku publiczności, a jej liczne przybycie świadczy o tym, że młodzież potrafi spędzać swój wolny czas także i na pożytecznych przedsięwzięciach, tym bardziej oklaski na stojąco były uzasadnione.

Ostatni utwór, który zaśpiewali młodzi aktorzy uzmysłowił wielu osobom, że nieważne, kim się jest, co się umie i skąd się pochodzi – na prawdziwą miłość zawsze przyjdzie czas.

Jestem przekonana, że spektakl ten na długo zagości w naszej pamięci. Co z tym dalej zrobić? Z pewnością nie zapominać. Docenić starania i popierać wszystkich, którzy w tak kreatywny sposób umilają nasze popołudnia.

Marcela Cieślik

Oto link do opowiadania, którego autorem jest jeden z Aktorów:

http://a-zet.blogspot.com/2011/08/para-nie-do-pary.html

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H