do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/komunikaty/inne/Ostrzezenie-przed-silnym-wiatrem/idn:734
Drukuj grafikę : tak / nie

Inne

06/XII
kategoria:
Komunikaty urzędowe

WiatrPochylaDrzewa5.12.2013 IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i marznącymi opadami, które mogą wystąpić w ciągu najbliższych dwóch dni na terenie całego kraju. Mogą one skutkować utrudnieniami komunikacyjnymi oraz uszkodzeniami napowietrznych linii energetycznych, budynków i infrastruktury. Ostrzeżenie obowiązuje od 5 do 7 grudnia.
W województwie śląskim porywisty wiatr może się pojawić w całym regionie. Na Jurze przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. W centralnej części województwa oraz w Beskidach wiatr ma wiać ze średnią prędkością od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w drugiej połowie nocy z czwartku na piątek oraz w piątek.
Z uwagi na to, że porywom wiatru mogą towarzyszyć opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, a na noc prognozowane są temperatury ujemne, może to wpłynąć na zamarzanie dróg i chodników. Miejscami mogą też wystąpić zawieje śnieżne.
W związku z powyższym zaleca się mieszkańcom:

  • zabezpieczenie luźnych przedmiotów znajdujących się na dachach, balkonach, parapetach okien, gzymsach itp.;
  • zabezpieczenie okien;
  • zapewnienie szczególnej opieki dla dzieci w drodze do i ze szkoły;
  • ograniczenie wychodzenia na zewnątrz budynków, jeżeli nie jest to konieczne - w szczególności nie należy przebywać pod trakcjami elektrycznymi, planszami reklamowymi, drzewami, balkonami, w pobliżu dźwigów itp.;
  • ograniczenie podróży, w szczególności samochodami;
  • zabezpieczenie zwierząt gospodarskich oraz budynków inwentarskich.
Redagował: