do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
09/IV
kategoria:
Inne

tn andersenGminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach, w nocy z 5 na 6 kwietnia, zorganizowała niezwykła i magiczną „Noc z Andersenem". Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych w Zbrosławicach i Czekanowie. Tego wieczoru, na gości książnicy, czekała moc atrakcji. Warunkiem uczestnictwa w całej akcji było wykonanie ilustracji do wybranego utworu baśniopisarza.
Dzieci przybyły do zbrosławickiej książnicy o godzinie dwudziestej. Bibliotekarze przywitali gości i opowiedzieli o akcji „Noc z Andersenem", która jest wydarzeniem międzynarodowym, wywodzącym się z Czech. Dzieci miały też okazje sprawdzić swoją wiedzę o Andersenie i jego baśniach, rozwiązując krzyżówki i rebusy.
Potem nadszedł długo wyczekiwany moment. Pod osłoną kwietniowej nocy bibliotekę odwiedził gość specjalny - sam Hans Christian Andersen. Dzieci zadawały baśniopisarzowi pytania, a następnie wysłuchały baśni „Mała syrenka", którą przeczytał jej autor.
Wydarzenie trwało do późnej nocy, ostatni z uczestników ułożył się do snu dopiero o godzinie trzeciej. Nad ranem rodzice odebrali swoje pociechy z biblioteki i "Noc z Andersenem" dobiegła końca.

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H