do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/komunikaty/inne/Miedzynarodowy-Tydzien-Mlodziezy-relacja/idn:413
Drukuj grafikę : tak / nie

Inne

14/VIII
kategoria:
Inne

Ważnym punktem programu Międzynarodowego Tygodnia Młodzieży były warsztaty dyskusyjne, na których omawiano między innymi problem bezrobocia w poszczególnych państwach oraz temat wolontariatu. Efektem prac grup dyskusyjnych były prezentacje multimedialne, zaprezentowane szerszej publiczności podczas wieczoru partnerskiego w Wieszowie.

Młodzież miała też okazję zapoznać się z atrakcjami naszego regionu, zwiedzając zabytki Tarnowskich Gór w tym Sztolnię Czarnego Pstrąga, czy wypoczywając w Parku Wodnym. Dla uczestników projektu zorganizowano też wycieczkę do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

Czas wolny wypełniony był spacerami po okolicy, muzykowaniem przy ognisku, konkursami i quizami na temat Unii Europejskiej. Nie zabrakło też sportowych rywalizacji. Szczególnym powodzeniem cieszyły się rozgrywane codziennie turnieje piłki siatkowej i nożnej. Był też czas na wspólne zabawy, śpiewy i tańce – znikały wówczas wszelkie bariery wynikające z kulturowej odmienności.

Pod koniec pobytu zagraniczni goście wzięli udział w organizowanym w Ziemięcicach Festynie „Jadwigafest". Był przejazd w barwnym korowodzie, degustacja śląskich potraw i wspólna zabawa. Owocem Międzynarodowego Tygodnia Młodzieży były nowe przyjaźnie, doświadczenia, przełamanie barier językowych i kulturowych.

Organizację Międzynarodowego Tygodnia Młodzieży w Gminie Zbrosławice umożliwiło dofinansowanie z Komisji Europejskiej Programu: "Europe for Citizens".

Redagował: