do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
14/VIII
kategoria:
Inne

Ważnym punktem programu Międzynarodowego Tygodnia Młodzieży były warsztaty dyskusyjne, na których omawiano między innymi problem bezrobocia w poszczególnych państwach oraz temat wolontariatu. Efektem prac grup dyskusyjnych były prezentacje multimedialne, zaprezentowane szerszej publiczności podczas wieczoru partnerskiego w Wieszowie.

Młodzież miała też okazję zapoznać się z atrakcjami naszego regionu, zwiedzając zabytki Tarnowskich Gór w tym Sztolnię Czarnego Pstrąga, czy wypoczywając w Parku Wodnym. Dla uczestników projektu zorganizowano też wycieczkę do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

Czas wolny wypełniony był spacerami po okolicy, muzykowaniem przy ognisku, konkursami i quizami na temat Unii Europejskiej. Nie zabrakło też sportowych rywalizacji. Szczególnym powodzeniem cieszyły się rozgrywane codziennie turnieje piłki siatkowej i nożnej. Był też czas na wspólne zabawy, śpiewy i tańce – znikały wówczas wszelkie bariery wynikające z kulturowej odmienności.

Pod koniec pobytu zagraniczni goście wzięli udział w organizowanym w Ziemięcicach Festynie „Jadwigafest". Był przejazd w barwnym korowodzie, degustacja śląskich potraw i wspólna zabawa. Owocem Międzynarodowego Tygodnia Młodzieży były nowe przyjaźnie, doświadczenia, przełamanie barier językowych i kulturowych.

Organizację Międzynarodowego Tygodnia Młodzieży w Gminie Zbrosławice umożliwiło dofinansowanie z Komisji Europejskiej Programu: "Europe for Citizens".

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H