do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
06/VII
kategoria:
Inne

Podsumowując turniej - nie rywalizacja była najważniejsza – celem sportowych spotkań było przede wszystkim nawiązanie międzynarodowych znajomości (szczególnie z włoskimi kolegami), które w przyszłości zaowocują wspólnymi działaniami i wymianą doświadczeń. W uroczystym zakończeniu turnieju i wręczeniu pucharów brali udział przedstawiciele władz z wszystkich gmin partnerskich, a Burmistrz Brackenheim wręczał zawodnikom pamiątkowe medale. Chłopcy wracali z Niemiec pełni wrażeń. Dziękuję Krzysztofowi i Sebastianowi, którzy wspaniale spisali się w swoich rolach!!!

Gospodarze tegorocznego turnieju zadbali także o międzynarodową „strefę kibica". Młodzi piłkarze mogli obejrzeć transmisję meczów EURO 2012. Swoich sił na murawie spróbowali także dorośli – trenerzy i przedstawiciele gmin rozegrali mecz towarzyski.

Równolegle do międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Brackenheim miała miejsce impreza pod nazwą „Natura i Wino". Delegacje z poszczególnych państw przez dwa dni prezentowały swoje regionalne produkty. I tak, na stoisku węgierskim pojawiły się wyśmienite tokaje i salami, Włosi polecali wina, Francuzi zachwalali szampany i sery, Niemcy wina i ciasta. Polska, reprezentowana przez Stowarzyszenie Komitet ds. Partnerstwa Gminy Zbrosławice zachęcała do degustacji czekoladowych słodkości i domowych śląskich kołoczy, które rozeszły się w mgnieniu oka (za pyszne ciasta serdecznie dziękujemy Karinie i Krzysztofowi Adamiokom).

Piłkarzom i członkom Stowarzyszenia w czasie pobytu towarzyszyła mała grupa Zespołu Pieśni i Tańca „Miedarzanie". Zespół swymi występami uświetnił m.in. wieczór partnerski w Bürgerzentrum, wystąpił też w ramach koncertu jubileuszowego miejscowego chóru oraz w czasie festynu „Natura i Wino", zachęcając przybyłych na imprezę gości do wspólnej zabawy. Dziękuję Pani Joannie Sleziak za przygotowanie grupy, a wszystkim Miedarzanom za wspaniałe promowanie naszej kultury poza granicami kraju.

Wyjazd do niemieckiej gminy partnerskiej umożliwiło dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H