do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
10/V
kategoria:
Inne

tn festa della barberaW długi weekend majowy, w Castagnole delle Lanze we Włoszech, odbyła się 35 edycja święta „Festa della Barbera". W wydarzeniu tym, jak co roku, uczestniczyła delegacja naszej gminy, której członkowie rozmawiali z włoskimi, węgierskimi, niemieckimi i francuskimi partnerami o międzynarodowej współpracy.
Przez 3 dni, od piątku do niedzieli, typowo włoskie miasteczko zamienia się w arenę wspaniałych przedstawień, koncertów i występów. Tysiące ludzi, w każdej wąskiej uliczce i na każdym mniejszym i większym skwerku, ma do dyspozycji punkty gastronomiczne, stoiska degustacyjne oraz możliwość zgłębienia kultury historycznej krainy Piemont. Festyn jest również okazją do promocji dla lokalnych przedsiębiorców, a w szczególności winiarzy, bo właśnie z ogromnej liczby winnic słynie tamtejsze społeczeństwo.
Współpraca gminy Zbrosławice z włoskimi przyjaciółmi trwa już wiele lat. Oficjalne porozumienie o partnerstwie podpisane zostało w 2007 r. i z roku na rok kooperacja rozwija się z korzyścią dla obu stron. Przy współdziałaniu z kilkoma innymi gminami europejskimi, mieszkańcy naszej gminy mogą uczestniczyć w takich wydarzeniach, jak: miejskie święta, festyny, Międzynarodowe Tygodnie Młodzieży, Międzynarodowe Festiwale Chórów i Zespołów Wokalnych, Międzynarodowe Turnieje Piłki Nożnej IFUBA i wiele innych. W lipcu przyjaciele z zagranicy tradycyjnie wezmą udział w Jadwigafest – festynie odbywającym się w Ziemięcicach.
Urząd Gminy, przy międzynarodowej współpracy, wspomagany jest przez stowarzyszenie „Komitet ds. Partnerstwa", działające w Zbrosławicach. Zapraszamy do siedziby Urzędu wszystkich chętnych do przystąpienia do stowarzyszenia celem zasięgnięcia dalszych informacji.

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H