do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
Strona główna Gospodarka Odpadami - Aktualności
28/XI
kategoria:
Odpady komunalne

4 listopada w Wieszowie na deskach sceny świetlicy gminnej Urząd wystawił spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Zielona wyspa Pirata Pifpafa”.

Tematyka sztuki koncentrowała się wokół segregacji odpadów, zanieczyszczenia powietrza i wody oraz degradacji środowiska naturalnego. Poinstruowano, jak chronić dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a poprzez rymowane zagadki wskazano jakie zwierzęta są pod ochroną. Spektakl był interaktywny.

Bohaterowie, którymi byli pirat i jego pomocnica Anka, trafili na wyspę zamieszkaną przez piękną, lecz nieszczęśliwą syrenę Milenę. Jej smutek wynikał z tragicznego stanu wyspy, który był skutkiem systematycznego zaśmiecania przez ludzi.

Bohaterowie wraz ze wspaniałą publicznością posegregowali wszystkie śmieci, aby dom syreny znów był czysty i przyjazny dla zwierząt.

Dzieci dowiedziały się, jak dbać o przyrodę i jak ważna oraz korzystna dla środowiska jest segregacja śmieci.

Sala podczas przedstawienia była zapełniona. Wszystkie dzieci otrzymały zeszyty z zasadami prawidłowej segregacji ufundowane przez firmę ALBA, a dorośli „Przewodnik po systemie gospodarowania odpadami komunalnymi”. Dodatkowo na koniec przedstawienia pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Zbrosławice sprawdzili wiedzę zarówno dzieci, jak i dorosłych zadając szereg pytań z zakresu gospodarki odpadami. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostały gadżetami sponsorowanymi przez firmę ALBA - dzieci otrzymały pendrive w kształcie śmieciarki, a dorośli ekologiczne torby na zakupy i podkładki z hasłem: „postaw na recykling …”.

Wójt Gminy Zbrosławice oraz Wydział Gospodarki Komunalnej składają serdeczne podziękowania za przybycie na spektakl i zwiększanie poprzez to świadomości nt. prawidłowej segregacji odpadów wśród najmłodszych.

Autor: Krystyna Thürmer

Redagował: Jakub Kukliński

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H