do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/Informacje/sport/Wieszowa-najlepsza-w-pilke/idn:1942
Drukuj grafikę : tak / nie

Sport

25/VI
kategoria:
Sport
 

W ubiegłą niedzielę (23.06.2019 r.) w bardzo słonecznej scenerii, na boisku Pogoni Ziemięcice odbyła się szósta konkurencja tegorocznego Wieloboju Sołectw,  czternaście sołeckich drużyn rywalizowało w zawodach piłki nożnej.

W pierwszej fazie rozgrywek, zespoły zostały podzielone na cztery grupy, z każdej z nich do ćwierćfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły. Po losowaniu najciekawszą i najbardziej wyrównaną okazała się grupa A, w której zmierzyły się Wieszowa, Miedary, Łubie i Kopienica.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kolejce, w której Wieszowa nieznacznie zwyciężyła z Miedarami, tym samym zwyciężając grupę i eliminując obrońców tytułu z przed roku. Drugim zespołem który awansował do fazy pucharowej było Łubie, które pokonało w „małych derbach” Kopienicę.  W pozostałych grupach rywalizacja była mniej wyrównana. Grupę B z kompletem zwycięstw zakończyło Zbrosławice, na drugiej pozycji w tej grupie uplasowała się drużyna Świętoszowic.  W grupie C najlepszy okazał się zespół połączonych sił Księżego Lasu i Jasiony pozostawiając za sobą Ziemięcice i Zawadę. Grupę D wygrał zespół Przezchlebia, a z drugiej pozycji dzięki lepszemu bilansowi bramek awansował Czekanów.

W ćwierćfinałach najsolidniej zaprezentowały się Wieszowa i Ziemięcice pewnie wygrywając swoje spotkania.  W spotkaniu Łubia i Zbrosławic, ci drudzy wykorzystali jeden błąd w kryciu i zwyciężyli 1:0. W ostatnim ćwierćfinale faworyzowany Księży Las / Jasiona zagrał słabo i dał się dwukrotnie zaskoczyć przeciwnikom pod własną bramką. Czekanów dzięki mądrej grze obronnej awansował do półfinału .

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Wieszowa pewnie zwyciężyła Czekanów 3:1, nie dając przeciwnikom szans na korzystny wynik. Drugi półfinał zakończył się bezbramkowym remisem, rzuty karne natomiast lepiej wykonywali zawodnicy w Ziemięcic i to oni odnieśli zwycięstwo.

Finał to od początku falowe ataki Ziemięcic, niestety napastnicy tej drużyny nie byli skuteczni i nie potrafili wykorzystać swoich dogodnych sytuacji. Natomiast jeden wypad pod bramkę przeciwników piłkarzy z Wieszowy, skończył się zdobyciem bramki.  Do końca spotkania Ziemięcice próbowały wyrównać, a Wieszowa czekała na okazję do kontry, taka nadarzyła się w ostatniej minucie spotkania. Pięknym lobem z połowy boiska popisał się jeden z napastników Wieszowy tym samym ustalając wynik spotkania.

Pełna klasyfikacja i wyniki w załączniku.

 

 

Redagował: Artur Żółtowski
kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Wyniki 19-06-25 07:49 183.04KB pobierz plik: Wyniki
jpg Klasyfikacja generalna 19-06-25 07:50 1.24MB pobierz plik: Klasyfikacja generalna
jpg Klasyfikacja punktowa 19-06-25 07:51 1.19MB pobierz plik: Klasyfikacja punktowa