do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
27/VI
kategoria:
Sport
 

W ubiegłą niedzielę odbyła się szósta konkurencja Wieloboju Sołectw Gminy Zbrosławice. Na boisku Pogoni Ziemięcice rozegrany został – po raz pierwszy na trawie - turniej piłki nożnej.

Do rozgrywek zgłosiło się 15 zespołów, które podzielone zostały na cztery grupy. Następnie do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy i zmierzyły się one ze sobą w fazie pucharowej. W niej okazało się, że jedną z najważniejszych pozycji na boisku jest bramkarz. Dwa z ćwierćfinałów zakończyły się dopiero po serii rzutów karnych - Czekanów zwyciężył w nich z Ziemięcicami, a Wieszowa została pokonana przez Miedary. Stawkę półfinalistów uzupełnili zawodnicy z Laryszowa, którzy pokonali Zbrosławice 1:0 i drużyna Księżego Lasu wespół z Jasioną, która wyeliminowała Wilkowice. Tym samym cztery najlepsze zespoły z roku ubiegłego odpadły już w ćwierćfinałach.

W pierwszym półfinale Miedary dosyć łatwo poradziły sobie z Księżym Lasem/Jasioną 3:0. W spotkaniu Czekanowa i Laryszowa o rozstrzygnięciu znowu decydowały karne. Na wysokości zadania stanął bramkarz Czekanowa, który nie pozwolił strzelić sobie żadnej bramki i jego zespół zwyciężył 2:0.

Mecz o trzecie miejsce to starcie poturbowanego Laryszowa (dwóch zawodników doznało kontuzji w poprzednich spotkaniach) z młodym zespołem Księżego Lasu /Jasiony kierowanym przez Piotra Kępkę. KS/J okazał się silniejszy i pokonał przeciwników zajmując tym samym trzecią pozycję w turnieju.

W finale zespół Czekanowa mając na względzie poprzednie swoje potyczki postanowił kontynuować swoją defensywną taktykę, głównie skupiając się na obronie swojej bramki. Miedary atakowały niemal przez całe spotkanie, jednak nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki i o triumfie ponownie zadecydować musiały rzuty karne. Tym razem jednak bramkarz Czekanowa nie był tak skuteczny, a i zawodnicy z Miedar lepiej niż poprzednicy wykonywali „jedenastki”. Miedary zwyciężyły w 2:1 i zostały mistrzem tej konkurencji.

Gratulujemy.

Zwycięski skład Miedar:
1. Kamil Güncel
2. Paweł Krystek
3. Paweł Neumann
4. Daniel Szkliniarz
5. Michał Szkliniarz
6. Artur Krok
7. Adam Przewieźlik

Na koniec ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników i działaczy klubu Pogoń Ziemięcice, dla sołtysa Ziemięcic Alojzego Szyguły oraz niezmordowanego „grillowego” Patryka Mikego – sołtysa Świętoszowic za okazaną pomoc w organizacji imprezy.

 

Wielobój sołectw - Piłka nożna

25 czerwca 2018 45 zdjęć
 
Redagował: Artur Żółtowski

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H