do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
28/II
kategoria:
Sport
Klasyfikacja turnieju piłki nożnej
Klasyfikacja turnieju piłki nożnej
Klasyfikacja generalna po dwóch dyscyplinach
Klasyfikacja generalna po dwóch dyscyplinach

16 sołectw, w tym dwa połączone w jeden zespół, przystąpiło do rywalizacji w turnieju piłki nożnej - drugim etapie zmagań w tegorocznym Wieloboju Sołectw Gminy Zbrosławice. Po wymagającej rywalizacji tytuł piłkarskiego mistrza obronili zawodnicy Wieszowy. Na podium znalazło się również miejsce dla "czarnego konia" turnieju, czyli sołectwa Ziemięcice oraz dla należących rokrocznie do grona faworytów zespołu ze Zbrosławic.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji grupowej na dwóch salach: w Kopienicy i w Miedarach. Swoje grupy zdecydowanie wygrały zespoły Wieszowy, Księżego Lasu wespół z Jasioną oraz Zbrosławic. Najwięcej emocji było w grupie C, gdzie pod nieobecność Ptakowic rywalizowały tylko trzy drużyny:  Szałsza, Przezchlebie i Łubie, ale każda z nich zgromadziła po 6 punktów i dopiero bilans bramkowy zdecydował o pożegnaniu się z turniejem tej ostatniej.

W fazie ćwierćfinałowej przekonujące zwycięstwa odniosły Ziemięcice (nad Szałszą) oraz Wieszowa (z Laryszowem). Bardziej zacięte było spotkanie Przezchlebia ze Zbrosławicami, gdzie późniejsi medaliści cały czas musieli gonić wynik i dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do półfinału. Jeszcze więcej zaciętości było z kolei  w ćwierćfinale pomiędzy Wilkowicami a połączonymi siłami Księżego Lasu i Jasiony - do wyłonienia zwycięzcy tej pary potrzebne były rzuty karne, w których minimalnie lepsi okazali się wilkowiczanie.

W pierwszym półfinale Wieszowa rozprawiła się ze Zbrosławicami 3:1, natomiast w drugim o awansie do finału ponownie rozstrzygały rzuty karne. Tym razem  reprezentanci Wilkowic strzelali trochę gorzej i to zawodnicy z Ziemięcic świętowali triumf. A że młodzi chłopcy z Wilkowic polubili podnoszenie adrenaliny swoim kibicom do maksimum, to i w meczu o trzecie miejsce w regulaminowym czasie gry osiągnęli remis (3:3) - ponownie jednak zawiodła skuteczność i to zbrosławiccy piłkarze świętowali miejsce na "pudle". Finał z kolei to już zdecydowana dominacja Wieszowy - wynik 7:0 nie pozostawił wątpliwości, kto w tym roku zasłużył na końcowe zwycięstwo w najpopularniejszej dyscyplinie Wieloboju Sołectw.

W klasyfikacji generalnej na czele Księży Las z Jasioną, a na pozostałych dwóch stopniach podium znajdują się Wieszowa i Wilkowice. Na razie odrobinę niżej stoją akcje ubiegłorocznych medalistów, tj. Zbrosławic (6 miejsce) i Laryszowa (7). Następna dyscyplina - koszykówka - odbędzie się 18 marca.

Galeria zdjęć dostępna na www.facebook.com/gminazbroslawice

 

Redagował: Wojciech Kretek

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H