do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
26/X
kategoria:
Sport
Zwycięzcy turnieju z Szałszy
Zwycięzcy turnieju z Szałszy

Po raz pierwszy w historii w ramach Wieloboju Sołectw rozegrano turniej bowlingu. Na zawody, które odbyły się w tarnogórskim Ocean Club, przybyli reprezentanci aż 12 sołectw, a pierwszy gminny tytuł mistrzów bowlingu przypadł zawodnikom z Szałszy.

Turniej podzielono na dwie rundy: eliminacyjną i finałową. Do finału awansowało osiem drużyn z najlepszymi wynikami po pierwszej rundzie, na które złożyły się sumy punktów uzyskanych przez wszystkich trzech graczy poszczególnych ekip. Po pierwszej części turnieju na czele znajdowała się Szałsza (Artur Celeban, Mirosław Mikulski, Marek Kubanek - na zdj.) przed Miedarami (Marcin Banysz, Karol Guncel, Piotr Tarnowski) i Zbrosławicami (Mariusz Kullas, Marek Religa, Paweł Kamiński). Ten stan rzeczy nie zmienił się również po rundzie finałowej - podium pozostało bez zmian, a jedyne przetasowania nastąpiły poza czołową trójką.

W klasyfikacji generalnej na podium również status quo, jednakże Zbrosławice zmniejszyły stratę do liderującego Laryszowa (siódme miejsce w turnieju) z piętnastu do sześciu punktów. Coraz mniejsze wydają się szanse Wieszowy (dopiero dziewiąta lokata w bowlingu) na obronę tytułu. Trzeba jednak pamiętać, że dwie ostatnie konkurencje - tenis stołowy i siatkówka - zawsze należały do mocnych stron wieszowian, co znamionuje ciekawą walkę do ostatnich momentów tegorocznego Wieloboju.

Tenis stołowy - 19 listopada
Siatkówka mężczyzn - 3 grudnia

Redagował: Wojciech Kretek

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H