do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
13/XII
kategoria:
Aktualności

Choć emocji na siatkówce było sporo, wiązały się one jedynie z rywalizacją o złote medale tego dnia. Już po ćwierćfinałach wiadomo było, że klasyfikacja generalna Wieloboju Sołectw praktycznie nie drgnie. Tym samym Ziemięcice odniosły historyczne zwycięstwo.

Tegoroczny wielobój był wyjątkowy pod wieloma względami. „Wpasowany” pomiędzy kolejne nawroty ograniczeń związanych z pandemią osiągnął w okresie jesiennym wyjątkowe tempo. Nadal można było jednak wątpić czy uda się dobrnąć do końca. A jednak! Sobotnie zawody siatkarskie ukoronowały ten szalony rok.

Siatkówka ma to do siebie, że od  wielu lat ma swoich murowanych faworytów. W tym roku dwójka z nich – Kamieniec i Wieszowa spotkały się już na etapie ćwierćfinałów. Po świetnym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu to Kamieniec zapewnił sobie dalszą grę. Los Wieszowy podzieliły na tym etapie również mocne Zbrosławice, Wilkowice oraz Ziemięcice. Ci ostatni mogli już jednak otwierać szampany, ponieważ Laryszów, mając gorszy bilans, pożegnał się już na etapie fazy grupowej. Ostatecznie w finale Kamieniec znów wytrzymał próbę nerwów i po pierwszym przegranym secie wygrał dwa kolejne i pokonał Księży Las. Z kolei w konfrontacji o brązowe medale Łubie pokonały Czekanów.

 1. Kamieniec
 2. Księży Las
 3. Łubie
 4. Czekanów
 5. Wieszowa
 6. Zbrosławice
 7. Wilkowice
 8. Ziemięcice
 9. Laryszów
 10. Miedary
 11. Przezchlebie
 12. Świętoszowice

Takie wyniki ugruntowały klasyfikację generalną. Wydaje się, że cała pierwsza trójka ma powody do zadowolenia. Ziemięcice zanotowały historyczny wynik. Laryszów wygrał aż 4 zawody, w tym 3 z rzędu. Czekanów z kolei potwierdził swoją klasę kończąc przed takimi uznanymi markami jak Zbrosławice i Wieszowa. Wielkie brawa należą się jednak wszystkim sołectwom, które w tych trudnych warunkach nie zrezygnowały z rekreacji i wzięły udział w sołeckich zmaganiach w 2021 r.

Redagował: Piotr Jędrzejczyk
kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Klasyfikacja generalna - ostateczna 21-12-13 10:15 350.43KB pobierz plik: Klasyfikacja generalna - ostateczna

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H