do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/Informacje/sport/Siatkarki-z-Kamienca-IV-w-wojewodztwie/idn:158
Drukuj grafikę : tak / nie

Sport

20/IV
kategoria:
Sport

 

{gallery}2011/siata/1{/gallery}

 

W pierwszej parze półfinałowej zmierzyły się zawodniczki z Kamieńca i Cieszyna. Przy ogromnym dopingu z obu stron nasze siatkarki musiały uznać wyższość, jak się później okazało – mistrzyń turnieju – przegrywając 0:2 (16:25, 10:25).

{gallery}2011/siata/2{/gallery}

 

Prawdziwy siatkarski dreszczowiec, z udziałem zawodniczek z Sosnowca i Bielska Białej, mieliśmy okazję oglądać w drugim półfinale. Po 1 secie (19:25) prawie oczywiste było, że w finale są już dziewczęta z Bielska. Pewnie wykorzystywały przewagę na boisku – przewyższały rywalki nie tylko wzrostem, sprawiały wrażenie pewnych swoich umiejętności i końcowej wygranej. Ale w sporcie piękne jest to, że dopóki piłka w grze, nic nie jest przesądzone. Sosnowiczanki podniosły się w 2 secie i wygrały go 5 punktami. W emocjonującym tie-breaku zespoły szły łeb w łeb. W końcówce Dawid pokonał Goliata 15:12 i sympatyczne zawodniczki z Sosnowca weszły do finału.

{gallery}2011/siata/3{/gallery}

 

Mecz o III miejsce zakończył się wygraną zawodniczek z Bielska, które pokonały 2:0 dziewczęta z Kamieńca, sprawiające wrażenie „pogodzonych z losem". A szkoda – przecież w finałach znalazły się nie przypadkiem i przy większej wierze w swoje umiejętności spokojnie mogły podjąć równą walkę z innymi. Dotychczas żadna z drużyn sportowych naszej gminy nie zaszła tak daleko!

III miejsce najwyraźniej nie zadowoliło zawodniczek z SMS "EDU-SPORT" z Bielska Białej. Nie chciały czekać na końcową dekorację, przebrały się i jeszcze przed meczem finałowym odebrały puchar i medale z rąk dyrektora ZSO w Kamieńcu – Adriana Korgela i opuściły Miedary.

{gallery}2011/siata/4{/gallery}

 

Finał mocno rozpoczęły zawodniczki z Cieszyna, przy ogromnym dopingu swoich fanów. Ciekawy pokaz emocji zaprezentowali kibicom trenerzy – Lidia Anton (Sosnowiec) i Włodzimierz Habarta (Cieszyn). Ta pierwsza, ze stoickim wręcz spokojem, obserwowała z ławki swoje zawodniczki, a w przerwach równie spokojnie i ciepło udzielała im wskazówek. W tym czasie pan Włodzimierz nawet na chwilę nie usiadł i bardzo żywiołowo reagował na każdy zdobyty przez jego zawodniczki punkt. Prawdziwy wybuch radości nastąpił wśród cieszynianek po wygranej piłce meczowej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (25:11, 25:20) i II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zostało mistrzem licealiady. Nie mniej cieszyły się zawodniczki z Sosnowca, a pani Lidia wreszcie dała upust swojej radości, „wgryzając się" w srebrny medal podczas pamiątkowej fotografii.

{gallery}2011/siata/5{/gallery}

 

Puchary, medale, dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła zastępca wójta gminy Zbrosławice – Katarzyna Sosada. Sponsorami nagród byli: Leszek Treliński, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, P. H. KONRAD Łomża Krzysztof Przeździecki, dr Jacek Ignacik, Starostwo Powiatowe Tarnowskie Góry i Urząd Gminy Zbrosławice.

W poszczególnych drużynach najlepszymi zawodniczkami zostały: Monika Pisiut (Cieszyn), Weronika Grzajslewicz (Sosnowiec), Joanna Prokop (Bielsko Biała) i Sandra Tetfejer (Kamieniec). Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju (MVP) została Małgorzata Płusa z Cieszyna. Turniej poprowadził Lucjan Molenda, sędziowali: Wojciech Furmaniuk oraz Piotr Thomann.

{gallery}2011/siata/6{/gallery}

 

Impreza w Miedarach nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania Grzegorza Sitka – trenera zawodniczek z Kamieńca oraz pomocy Adriana Korgela – dyrektora ZSO w Kamieńcu.

Zawodniczki wystąpiły w składach:

II LO w Cieszynie: J. Neniczka, M. Pisiut, J. Franek, P. Wawrzyńska, A. Szczypka, M. Błahut, M. Płusa, E. Pagieła, S. Kajzar, K. Kubecka, A. Ćmiel. Trener: Włodzimierz Habarta

I LO w Sosnowcu: E. Wodo, K. Kmita, I. Kmiecik, W. Grzajslewicz, K. Buława, D. Krawczuk, K. Krukowska, V. Nowacka. Trener: Lidia Anton

SMS „EDU-SPORT" w Bielsku Białej: K. Gibas, A. Strządała, P. Czekajska, S. Osuchowska, B. Mikosz, D. Kubiczek, M. Godlewska, J. Mazurkiewicz, M. Krupa, W. Więzik, O. Oleaszewska, J. Prokop. Trener: Andrzej Dudek

LO w Kamieńcu: I. Starzec, M. Mikosz, I. Wodarz, S. Tetfejer, K. Ziętek, A. Jarzombek, S. Miczka, K. Zawada. Trener: Grzegorz Sitek

tekst i foto:
Anna Połońska

Redagował: