do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
14/XI
kategoria:
Sport

tn DSC06031aTrzech reprezentantów naszej gminy brało udział w finale IV Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Tarnogórskiego w skata 2013. Powiedzieć jednak, że tylko „brali udział" to zdecydowanie za mało. Leon Szyszka z Ziemięcic został bowiem wicemistrzem powiatu! Na 9 miejscu został natomiast sklasyfikowany został Tadeusz Rzemyk ze Zbrosławic, a mieszkaniec Ptakowic – Zygmunt Kaszuba – zajął 10 lokatę.
W rozegranym 11 listopada turnieju wzięło udział 16 najlepszych szkaciorzy wyłonionych w trakcie całorocznych eliminacji. Nasz wicemistrz, jak sam mówi, był zaskoczony swoim osiągnięciem. – Sukcesy w skacie? Gdzie tam. Parę niewielkich osiągnięć. Tym bardziej cieszy to drugie miejsce. Ale ważniejsze w tym wszystkim jest to, że można się spotkać z ludźmi i poćwiczyć jeszcze umysł.
W kwestii osiągnięć nie do końca zgodził się z nim Alojzy Szyguła, sołtys Ziemięcic. – Pan Leon to bardzo dobry gracz. Zawsze uczestniczy w Wieloboju Sołectw, różnych turniejach w okolicy, a w Pucharze Wójta zajął 3 miejsce w 2009 i 1 miejsce w 2010 roku. To zdecydowanie należy uznać za sukcesy.
Pan Leon, jak sam przyznaje, gra w skata od 15 roku życia, a zatem już ponad 60 lat. Zapytany, co go skłoniło do rozpoczęcia przygody szkaciorza, opowiada, że będąc nastolatkiem przyglądał się grze starszych karciarzy i wydała mu się ona niezwykle ciekawa. Dzięki obserwacji zaczął uczyć się zasad, a gdy uznał, że opanował je w wystarczającym stopniu, sam podjął rywalizację. – Kiedyś nie było telewizji. Ba! W wielu domach nie było nawet radia. Cóż więc można było robić? Grało się dla zabawy, ale też z nudów.
Drugie miejsce w powiatowych mistrzostwach z pewnością należy uznać na sukces, ale my wierzymy, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. – Póki refleks myśleniowy pozwala, a główka pracuje, będę grał – obiecuje Pan Leon.

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H