do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/Informacje/sport/Juniorki-z-Kamienca-w-finale-Wojewodzkiej-Licealiady/idn:351
Drukuj grafikę : tak / nie

Sport

13/IV
kategoria:
Sport

tn q129 marca br. w sali sportowej w Miedarach odbyły się zawody półfinałowe Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Juniorek. Do turnieju zakwalifikowały się następujące reprezentacje: I LO im. E. Dembowskiego z Gliwic, LO im. J. Pawła II - z Kamieńca, I LO z Zabrza, VIII LO im. J.F.Kennedy'ego z Bytomia.

W wyniku losowania w pierwszej parze eliminacyjnej spotkały się licealistki z Gliwic i Bytomia. Siatkarki z Gliwic musiały uznać wyższość bytomianek, przegrywając 0:2 (-23, -18). W drugim meczu turnieju licznie zgromadzona publiczność oglądała również bardzo dobre spotkanie tym razem zawodniczek z Kamieńca i Zabrza. LO z Kamieńca pokonało I LO z Zabrza 2:0 (-20,-14).

W meczu o 3 miejsce Zabrze pokonało Gliwice 2:0 (-20, -20). Mecz finałowy zapowiadał się bardzo interesująco, jednak zawodniczki z Kamieńca - niesione dopingiem publiczności – potwierdziły swoją przewagę, wygrywając z uczennicami VIII LO w Bytomiu 2:0 (16, 23). Tym samym po raz drugi w szkolnych zawodach rangi wojewódzkiej siatkarki z Kamieńca uzyskały prawo gry w finale Wojewódzkiej Licealiady.

Trofea sportowe wręczył wójt Wiesław Olszewski. Najwartościowszą zawodniczką turnieju została bezapelacyjnie Sandra Tetfejer z Kamieńca.

LO Kamieniec: Anna Jarzombek, Iwona Kostka, Katarzyna Ziętek , Beata Kauczor, Sandra Tetfejer, Anna Janoszka, Karolina Zawada, Marzena Starzec Paulina Kusz. Trener: G. Sitek. Asystent: J. Wójcik.

{gallery}sport/wieloboj/2012/02{/gallery}

GS

Redagował: