do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
16/III
kategoria:
Edukacja i Kultura

Język francuski w kamienieckiej podstawówce

Pod koniec roku szkolnego 2009/2010 Szkoła Podstawowa w Kamieńcu poprzez Kuratorium Oświaty w Katowicach została wytypowana do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego www.mowimypofrancusku.pl realizowanego w ramach programu Akademia Orange. Zadaniem projektu jest zachęcenie dzieci do nauki języka francuskiego oraz pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać nowe technologie w celach poznawczych.

W październiku musieliśmy ponownie zgłosić swój udział drogą internetową, po czym otrzymaliśmy informację o wizycie instruktażowej, która w niedługim czasie miała miejsce w naszej szkole. Wizyta instruktażowa miała na celu przeprowadzenie lekcji pokazowej i pokazanie w praktyce zastosowania zachęt w postaci nauki poprzez zabawę, a także pokazać rolę integracji międzyprzedmiotowej oraz wielokulturowości w edukacji kulturalnej dzieci. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się dlaczego warto uczyć się języka francuskiego, jak swobodnie poruszać się po stronie, jak wykorzystywać treści zawarte na stronie do nauki i zabawy w klasie, a także dlaczego tak ważne miejsce w projekcie MowimyPoFrancusku.pl zajmuje kultura. Na zakończenie lekcji każde dziecko dostało słoiczek „crème de marron", czyli słodkiego kremu z kasztanów, popularnego we Francji przysmaku, którym można posmarować naleśniki.

Po wizycie instruktażowej rozpoczęły się w naszej szkole regularne zajęcia z języka francuskiego w godzinach popołudniowych (po zakończonych zajęciach obowiązkowych), w pięciu grupach w kl. IV – VI. Uczniowie pod kierunkiem prowadzącej mgr J. Mansfeld – Mucha oglądają filmy tematyczne w j. francuskim, uczą się podstawowych zwrotów, słówek związanych z danym tematem, wykonują ćwiczenia gramatyczne online, doskonalą wymowę. Poznają również kulturę francuską, symbole Francji, jej zabytki, które prezentują później na gazetce szkolnej.

J. Mansfeld - Mucha

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H