do góry
Urząd Gminy Zbrosławice Deklaracja CEEB / Zakup węgla
http://www.test.zbroslawice.pl/Informacje/sport/Halowa-Polska-dla-uczniow-szkol-podstawowych/idn:517
Drukuj grafikę : tak / nie

Sport

04/III
kategoria:
Sport

tn SDC17841 W dniu 8 lutego na hali sportowej w Miedarach odbył się Regionalny Turniej Eliminacyjny rozgrywek „Halowa Polska" edycji 2012/2013 w kategorii Futsal Junior (chłopcy i dziewczęta klas 4-6 szkół podstawowych).
W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Drużyny podzielono na dwie grupy eliminacyjne zgodnie z kluczem: szkoły sołectw południowych gminy – szkoły sołectw północnych gminy. Z każdej grupy do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny. W grupie północnej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja szkoły ze Zbrosławic, która zgromadziła komplet punktów, a na drugim miejscu uplasowali się chłopcy z Miedar. W grupie południowej natomiast rywali zdystansowała drużyna z Czekanowa, z kolei z drugiego miejsca awansowała – dzięki lepszemu wynikowi bezpośredniego meczu z Ziemięcicami – szkoła z Przezchlebia.
W półfinałach pewne zwycięstwa odniosły SP ze Zbrosławic oraz Czekanowa. Następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca w turnieju, a na koniec, w wielkim finale rozgrywek, drużyna
z Czekanowa rozgromiła przeciwników ze Zbrosławic wynikiem 5:0.
Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja czekanowskiej szkoły weźmie udział turnieju wojewódzkim, którego organizację przyznano naszej gminie, a odbędzie się on 6 marca o godz. 10:00 w Miedarach.

Redagował: