do góry
 • Czas pracy:
  pn-wt-czw 7:00-15:00 śr 7:00-17:00 pt 7:00-13:00
 • ul. Oświęcimska 2
  42-674 Zbrosławice
 • tel.
  (32) 233 70 12
  fax
  (32) 233 71 00
08/VII
kategoria:
Sport

tn_festyn_piłkarski_zdjęcie.jpgZ okazji zakończenia sezonu 2012/2013 w Kamieńcu odbył się II Festyn Piłkarski Podokręgu Zabrze. Całodniowa impreza, okraszona trzema meczami piłkarskimi, przyciągnęła na boisko wielu kibiców, rodziców z dziećmi i ludzi zwyczajnie zainteresowanych tym mocno nagłośnionym wydarzeniem.
Zaczęło się od meczu pomiędzy trenerami a sędziami Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wygrali ci pierwsi stosunkiem 6:1 i nie pozostawili wątpliwości, kto w tym roku z tej pary dysponował lepszą formą. Po meczu pokazowym przyszła jednak pora na prawdziwą rywalizację. Juniorzy podokręgu - zwycięzcy całosezonowej rywalizacji w dwóch grupach - rozegrali mecz finałowy o prymat w Podokręgowej Lidze Juniorów. W zawodach pomiędzy Burzą Borowa Wieś a Zamkowcem Toszek długo prowadzili zawodnicy z mikołowskiego sołectwa, lecz w końcowych minutach gracze Zamkowca doprowadzili do wyrównania. A że dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, sędzia Tomasz Olesz zarządził serię rzutów karnych. W niej bezsprzecznie lepsi okazali się piłkarze Burzy i to oni zostali tegorocznymi mistrzami ligi. Statuetkę i nagrodę MVP otrzymał zawodnik drużyny zwycięskiej Patryk Hamczyk ze zwycięskiej ekipy.
Trzecie starcie to z kolei była gratka dla koneserów. Na boisku spotkali sie bowiem dawni gracze Górnika Zabrze i Piasta Gliwice. Na boisku brylowali Jacek Wiśniewski, Andrzej Orzeszek, Dariusz Koseła czy Jarosławsław Kaszowski, a zabrzanie pokonali rywali 4:1.
To właśnie trójkolorowi mogli liczyć na mocne wsparcie licznie przybyłej publiczności z okolicznych miejscowości, którym wynik meczu sprawił ogromną radość. Furorę wśród najmłodszych fanów robiły klubowe maskotki. Zabrzański Jorguś i gliwicki Orzełek pomagali w przeprowadzeniu konkursów dla najmłodszych i tych starszych kibiców.
Warto nadmienić, że jednym z honorowych patronów imprezy został Wiesław Olszewski, Wójt Gminy Zbrosławice.
 

Redagował:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H