do góry
Urząd Gminy Zbrosławice
http://www.test.zbroslawice.pl/Informacje/sport/Czas-rozstrzygniec-/idn:1617
Drukuj grafikę : tak / nie

Sport

21/XI
kategoria:
Sport
 

Za nami dziesiąta konkurencja Wieloboju Sołectw. W turniej tenisa stołowego, tradycyjnie rozegranym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu, dwanaście drużyn  zostało podzielonych na cztery grupy i w nich rywalizowało o awans do ćwierćfinałów. Najlepiej w grupach poradziły sobie zespoły Wieszowy, Szałszy i Przezchlebia, które wygrały oba swoje spotkania grupowe. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniły Czekanów, Zbrosławice, Laryszów, Miedary i Łubie, które awansowały dzięki lepszemu bilansowi setów lub małych punktów).

W ćwierćfinałach, Szałsza zmierzyła się ze Zbrosławicami pokonując przeciwników 3:1, Czekanów tym samym stosunkiem odprawił Laryszów, a o awansie do półfinałów Wieszowy i Przezchlebia zdecydowały sety i małe punkty.

W półfinale zmierzyli się zawodnicy Wieszowy i Czekanowa oraz Przezchlebia i Szałszy. Oba pojedynki były bardzo zacięte, ostatecznie zwycięsko z nich wyszły ekipy z Wieszowy i Przezchlebia. Emocjonujący mecz finałowy na swoją korzyść rozstrzygnęli przedstawiciele Wieszowy (Michał Kołaczek, Artur Szampera, Anna Szampera i Małgorzata Kołaczek) pokonując Przezchlebie (Marek Czerwik, Maciej Kaduk, Daria Czerwik i Iwona Kałuża), podium uzupełnił zespół z Szałszy (Ewald Tomanek, Grzegorz Matula, Aneta Grodzicka i Joanna Malanowicz), natomiast Czekanów (Łukasz Ulbricht, Henryk Czmok, Angelika Czmok i Natalia Prokop) tym razem musiał zadowolić się miejscem czwartym.

W klasyfikacji wieloboju Wieszowa odrobiła sporą strarę i zrównała się ilością punktów z dotychczasowym liderem z Laryszowa.
Rozstrzygnięcie rywalizacji już 2 grudnia podczas ostatniej konkurencji czyli siatkówki. Jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Zapraszamy do kibicowania.

 

Redagował: Artur Żółtowski
kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Klasyfikacja generalna po 10 konkurencjach 17-11-21 14:52 465.49KB pobierz plik: Klasyfikacja generalna po 10 konkurencjach
jpg Klasyfikacja medalowa po 10 konkurencjach 17-11-21 14:53 376.98KB pobierz plik: Klasyfikacja medalowa po 10 konkurencjach
jpg Wyniki tenis stołowy 17-11-21 14:53 428.59KB pobierz plik: Wyniki tenis stołowy